Svarbiausios sėkmingų investicijų taisyklės

Publikavimo data: 2014-03-22 Svarbiausios sėkmingų investicijų taisyklės Investicija suvokiama kaip ekonominis įsipareigojimas šiandien, iš kurio tikimasi gauti pelno netolimoje ateityje. Siekti būsimo pelno galima įvairias būdais, todėl pats terminas „investicija“ nėra vienareikšmis. Tradiciškai jis siejamas su tam tikrų vertingų materialinių objektų pirkimu, kurie laikui bėgant įgyja dar didesnę vertę.

 

Rinkoje investicija suvokiama kaip išlaidas viršijantys pinigai, išleidžiami planingai rinkodaros veiklai, siekiant padidinti pardavimo mastus. šiuo metu investicijos terminas itin dažnai siejamas su žmogiškuoju kapitalu. Vis labiau vertinant žinių ir sugebėjimų svarbą, darbdaviai siekia investuoti į darbuotojų įgūdžius ir jų technines žinias, judėdami link to paties tikslo – ateityje gauti daugiau pajamų.

Itin dažnai investavimas suvokiamas kaip taupymas, tačiau šių terminų neturėtumėte maišyti. Taupymas yra pasyvus veiksmas, kurio tikslas – išsaugoti tam tikrą turtą ar numatytą pinigų sumą, tuo tarpu investuotojas sutinka prisiimti riziką ir prarasti tai, ką šiuo metu turi. Tiesa, sėkmės atveju investuotojas gali ženkliai padidinti dabartinio turto vertę. Nesėkmingos investicijos gali sukelti labai daug žalos, pvz., praėjusio amžiaus pabaigoje Rytų Europos šalys nusprendė investuoti į sunkiąją pramonę (metalurgijos, cemento gamyklas ir laivų statyklas). Deja, šios nesėkmingos investicijos daugeliui šalių (ypač Lenkijai) nulėmė ne tik smarkų valstybės gyvenimo lygio kritimą, bet ir milžiniškas skolas, sustabdžiusias šalies ekonomikos augimą. Daugelis įmonių, kurių investicijos nesulaukia sėkmės, yra pasmerktos nutraukti savo veiklą (jei finansiniai sunkumai yra neįveikiami).

Atsakingai įvertinkite riziką

Nusprendę investuoti į vieną ar kitą sritį, būkite atsargūs: gerai įvertinkite savo situaciją ir nepamirškite palyginti numatytos investicijos su kitomis alternatyvomis – galbūt kita sritis jums gali užtikrinti didesnį pelną? Bent preliminariai apskaičiuokite, kokį pelną galite uždirbti. šiuo metu investicijos apskaičiuojamos keliais metodais, pvz., pinigų srautai gali būti apskaičiuoti atsižvelgiant į dabartinę turto vertę ir numatytos investicijos dydį arba galima apskaičiuoti laiką, per kurį numatyta investicija turėtų atsipirkti.

Prieš pradėdami investuoti išlikite objektyvūs – atsakykite sau į klausimą, kiek iš tiesų galite investuoti lėšų. Bandydami įvertinti savo situaciją, nepamirškite visų finansinių įsipareigojimų, pvz., paskolos būstui ar kasdienių išlaidų, skirtų automobiliui. Be to, privalote nuspręsti, kada jums reikės investuoto kapitalo, t. y. ar jūs investuojate metams, ar galite sau leisti investuoti ilgesniam laikotarpiui. Specialistai tvirtina, kad siekiant geriausių rezultatų reikėtų investuoti dešimtmečiui. Niekada nepamirškite, kad investuodami galite viską prarasti – labai atsakingai permąstykite, kokio lygio riziką galite prisiimti. Be to, apsispręskite, ar patys stebėsite savo investicijas ar patikėsite šį darbą kitiems.

Skirtingi investuotojų tipai

Patirties neturintiems investuotojams rekomenduojama pradėti nuo mažesnių sumų ir investuoti į diversifikuotus fondus. Vėliau, atsiradus bendram suvokimui apie investicijas ir įgijus šiek tiek patirties, galima pradėti investuoti ir į aukštesnės rizikos akcijas arba vertybinius popierius. Didesnės rizikos investicijos dažniausiai domina jaunus žmonės, kurie gali investuoti bent jau penkmečiui. Jei investuotojas yra suinteresuotas leisti uždirbtus pinigus, jis turėtų rinktis mažesnės rizikos, tačiau pastovią grąžą užtikrinančius vertybiniu popierius. Specialistai rekomenduoja diversifikuoti investicijas atsižvelgiant į įmones, ūkio sektorius bei regionus, kadangi taip pavyks išvengti nemalonių staigmenų, galinčių pakenkti bendram portfelio pelningumui.

Negalima pamiršti, kad pelnas visuomet eina kartu su rizika – jūs niekuomet neturėsite garantijos, kad iš tiesų uždirbsite, be to, visuomet galite prarasti investuotus pinigus. Jei priklausote atsargaus investuotojo tipui, jums bus svarbiausia išsaugoti dabartinį turtą. Paprastai tokių žmonių portfelis susideda iš kapitalu garantuotų indėlių, pinigų rinkos fondų, indėlių banke ar obligacijų. Minėtasis portfelis palieka tik nedidelę rizikos galimybę gauti vidutinę grąžą, jei infliacija sumažins perkamąją galią. Jei siekdamas didesnės grąžos esate pasiryžęs prisiimti vidutinę riziką, jūsų portfelis turėtų susidaryti iš didesnės ir mažesnės rizikos vertybinių popierių. Didžiausią pelną nori gauti tik rizikuoti linkęs investuotojas, kuriam nesvarbi investuojama suma. Paprastai tokie žmonės be jau anksčiau minėtųjų portfelių turi ir atskirų įmonių akcijų, ateities sandorių ar net didelio pajamingumo obligacijų. Tokio portfelio rizika yra milžiniška, o nuostolio tikimybė pati didžiausia.

Gerai apgalvota investavimo strategija

Investuodami galite uždirbti daug pinigų, tačiau siekdami sėkmės, privalote turėti aiškų planą ir gerai apgalvotą strategiją. Visų pirma prisiminkite, kad investuodami į akcijas ir obligacijas, privalote sumažinti riziką. Juk niekas negali tiksliai numatyti, kaip keisis dabartinės rinkos situacija ir dabartinės vertės. Tik išskaidydami savo investicijas galėsite jas apsaugoti nuo nemalonių staigmenų, o ir didesni svyravimai jums nesukels rimtesnės materialinės žalos – bendra portfelio vertė bus išlaikyta (jei viena iš investicijų staigiai kris, kita gali pakilti ir ją atsverti). Tiesa, nepamirškite, kad diversifikacija dažniausiai negali užtikrinti didelio pelno. Jei dėl svyruojančių akcijų negalite ramiai gyventi, siekite ilgalaikės finansinės naudos. Taip ne tik ramiau miegosite, bet ir galėsite įvertinti ilgalaikės investicijos naudą. Džiugu tai, kad Lietuvos valstybė yra linkusi skatinti gyventojus investuoti – jums nereikės mokėti jokių mokesčių nuo prieaugio, jei nusipirktas akcijas arba investicinius fondus išlaikysite daugiau nei vienerius metus.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Investicijos
Balsavo: 15
Adresas:
Subačiaus g. 5, VILNIUS
Telefonas:
El. paštas:
Tinklalapis:
Gyvulininkystė ir paukštininkystė
Investicijos
Maisto produktai
daugiau veiklų >
Akola group, AB - yra didžiausia žemės ūkio verslo ir maisto pramonės įmonių grupė Baltijos šalyse: veikia žemės ūkio žaliavų ir maisto(...)
www.gpspartneris.lt
miskinta.lt
www.gpspartneris.lt
miskinta.lt