Kvepalai: ką būtina žinoti ir kaip nesuklysti renkantis?

Publikavimo data: 2014-03-22 Kvepalai: ką būtina žinoti ir kaip nesuklysti renkantis? Rinkdamiesi sau tinkančius kvepalus, privalote pasikliauti pojūčiais – pasąmoningai renkamės tuos kvapus, kurie atspindi mūsų asmenybę – švelnesnį kvapą mėgsta jautrios moteris, aštresnis aromatas patinka veržliems, stipriems ir savim pasitikintiems žmonėms. Tiesa, specialistai tikina, kad neretai kvepalais bandome pabrėžti tą asmenybės pusę, kurią dėl vienos ar kitos priežasties bandome nuslėpti.

 

Kaip išsirinkti?

Apsilankę parfumerijos parduotuvėje pasakykite pardavėjui, koks kvapas jus žavi – galbūt mėgstate citrusinių vaisių aromatą, o gal pirmenybę teikiate muskatui? Vieno apsilankymo metu neturėtumėte rinktis iš daugiau nei keturių kvapų, kadangi aromatai ims maišytis tarpusavyje, o jus nesugebėsite priimti objektyvaus sprendimo. Jei privalote rinktis iš daugiau nei keturių kvapų, šiek tiek palaukite arba išeikite į lauką įkvėpti gryno oro – leiskite uoslės receptoriams pamiršti neseniai uostus kvapus. Jei iš anksto žinote, kad rinksitės iš kelių kvepalų rūšių, turėkite su savimi saują kavos pupelių, kurios padės neutralizuoti kvepalų aromatą.

Geriausias paros laikas rinktis kvepalus yra vidudienis – tuomet mūsų uoslė yra aštriausia. Nepamirškite, kad ruošdamiesi į parfumerijos parduotuvę bent kelias valandas neturėtumėte rūkyti. Rinkdamiesi kvepalus neuostykite jų tiesiai iš buteliuko, nes tuomet užuosite stiprų alkoholio kvapą – tik ant odos patekę kvepalai atskleidžia tikrąjį savo aromatą. Jei kvapas jums patinka, bet vis dar kyla abejonių, pasikvėpinkite tiesiog parduotuvėje ir kelias valandas pavaikščiokite, kad įsitikintumėte, ar kvapas jūsų neerzina.

Bet koks kvapas priklauso ir nuo aplinkos. Paprastai parfumerijos parduotuvėje sklando itin daug kvapų, kurie gali įtakoti jūsų pasirinktų kvepalų aromatą, todėl neskubėkite rinktis, geriau parsineškite jums patikusius kvapus namo – papurkškite kvepalų ant popieriaus juostelių ir pasidėkite namuose, pauostykite juosteles kitą dieną, kad galėtumėte apsispręsti.

Kaip kvėpintis?

Keli lašeliai kvepalų turėtų būti užlašinti tose kūno vietose, kuriose jaučiamas pulsas. Dažniausiai kvepalais suvilgoma vidinė riešo arba alkūnės pusė, smilkiniai ir vieta, esanti už ausų. šiose kūno vietose kraujagyslės yra arčiau odos paviršiaus, todėl aromatas skleidžiasi intensyviau. Užlašintų kvepalų nereikėtų trinti, kadangi galite suardyti jų struktūrą. Be to, kvėpinamoje vietoje neturėtų būti papuošalų – jie gali visiškai pakeisti aromatą.

Jei norite, kad mėgstamas kvapas laikytųsi ilgiau, kvepalų užpurškite ant plaukų, tačiau atminkite, kad per didelis kvepalų kiekis ne tik erzins aplinkinių uoslę, bet ir išdžiovins jūsų plaukus. Nors kvepalų nerekomenduojama purkšti ant drabužių, daugelis žmonių šio įpročio neatsisako, tačiau jokiu būdu mėgstamais aromatais nevilgykite kailio arba brangenybių (pvz., perlų), kadangi kvepalų veikliosios medžiagos gali negrįžtamai sugadinti brangius daiktus.

Dermatologai rekomenduoja po maudynių nesikvėpinti bent kelias valandas, kadangi nuo karšto vandens išsiplečia mūsų odos poros – oda, sudirginta kvepalų, gali parausti. Be to, specialistai pataria vienu metu nemaišyti kelių kvapų, kadangi galutinis rezultatas gali jūsų nepradžiuginti.

Kvepalai turėtų būti laikomi tamsioje ir vėsioje vietoje. Nelaikykite kvepalų vonioje, kadangi nuolatinė drėgmės ir temperatūros kaita gali visiškai pakeisti jums patinkantį aromatą. Net ir laikant kvepalus spintoje, jų aromatas laikui bėgant keičiasi, todėl nesirinkite itin didelio kvepalų buteliuko, kadangi kvepalai paprasčiausiai suges.

Kvepalų rūšys

šiandien visus parfumerijos gaminius skirstome į kategorijas pagal kvapniųjų medžiagų koncentraciją. Turbūt pastebėjote, kad kvepalų aromatas išsilaiko ilgiau nei tualetinio vandens kvapas. Taip yra todėl, kad kvepaluose kvapniųjų medžiagų koncentracija ir šių medžiagų kokybė yra žymiai aukštesnė. Dėl šios priežasties neturėtume parfumuoto arba tualetinio vandens vadinti kvepalais. Tualetiniame vandenyje yra apie 5–15 % kvapniųjų medžiagų. Parfumuotame vandenyje jų yra maždaug 10–20 %, o kvepaluose šių medžiagų kiekis gali siekti net 40 %. Nėra griežtų ribų, skiriančių parfumuotą vandenį nuo tualetinio, tačiau paprastai parfumuoto vandens koncentracija yra didesnė. Tiesa, dažniausiai geriau užuodžiame ne kvepalus, o parfumuotą arba tualetinį vandenį (tačiau šis aromatas laikosi trumpiau), todėl specialistai rekomenduoja tualetiniu vandeniu kvėpintis dieną, o kvepalus pasilikti vakarui arba ypatingai progai.

Rinkdamiesi labiausiai jums tinkančius kvepalus neturėtumėte pamiršti, kad labiausiai jus džiugins tas aromatas, kuris sužavėjo nuo pirmosios akimirkos – suteikė energijos, pakėlė nuotaiką, sužadino teigiamas emocijas. O jei kvapas jums iškart pasirodė kiek neįprastas ir neatitinkantis jūsų asmenybės, nieko nelaukdami jo atsisakykite. Vertinant aromatą, intuicija atlieka svarbiausią vaidmenį. Rinkdamiesi kvepalus, turite nuspręsti, kuomet juos naudosite – ar kasdien, ar tik ypatingomis progomis ir įvertinti, ar pasirinktas kvapas iš tiesų atitiks visas numatytas aplinkybes.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Kosmetikos priemonės