Kaip užmegzti naudingus santykius ir sėkmingai išnaudoti juos versle

Publikavimo data: 2015-07-08 Kaip užmegzti naudingus santykius ir sėkmingai išnaudoti juos versle

kaip užmegzti naudingus santykius versle

Mūsų visuomenėje įsidarbinti ar gauti naudą "per pažintis" iki šiol yra savotiškai negarbinga, dažniausiai tai vertinama neigiamai. Tačiau ekspertai tikina, kad šiuolaikiniame pasaulyje "networking" arba "pažinčių tinklas" yra tas dalykas, be kurio neįmanoma susikurti sėkmingos karjeros ar verslo. Iš tiesų pažįstamų tinklas gali būti labai naudingas, tačiau kaip būnant santūriu žmogumi, nemėgstančiu “brukti” kitiems savo draugystę, užmegzti naudingas pažintis, ypač su tais, kurie visai nenori bendradarbiauti?

Kokią taktiką pasirinkti

Reikia sugalvoti ir nuolat mintyse turėti paruoštą frazę, kurią galėsite pasakyti pasitaikius tinkamai progai. Trumpas prisistatymas, sukursiantis apie jus pirmąjį įspūdį. Tai liečia tiek bendravimą gyvai, tiek telefonu ar socialiniuose tinkluose. Gerai pagalvokite, kokia bus jūsų pirmoji frazė, patrauksianti dėmesį. Tai gali būti įdomūs atviri klausimai arba komplimentai, ypač jei pažintis vyksta su garsiu žmogumi, jūs žinote jo darbus, žiūrėjote pasirodymą ar buvote sužavėtas jo projektu. Jei pašnekovas jumis susidomės – gavote dar 30 sekundžių. Tai veikia ir kalbant telefonu, kalbėtis telefonu yra lengviau, nes bendraujant asmeniškai, reikia kontroliuoti tiek savo, tiek savo pašnekovo kūno kalbą. Galbūt verta užsirašyti tai, ką norite pasakyti, o paskui tiesiog tvirtu balsu perskaityti paruoštą tekstą. Nekalbėkite beprasmiškų dalykų ir neleiskite savo pašnekovo laiko veltui.

Bendraujant elektroniniais laiškais arba socialiniuose tinkluose užduotis tampa dar paprastesnė, todėl kad galima kopijuoti ir įterpti, kelis kartus perskaityti parašytą tekstą arba paprašyti jį perskaityti draugų. Tai suteikia galimybę padaryti savo pranešimą maksimaliai paprastą ir suprantamą pašnekovui. Tam, kad pašnekovas perskaitytų jūsų pranešimą, galite sukurti asociatyvinį ryši: "daug girdėjau apie Jus iš savo draugo", "skaičiau Jūsų darbą ir užsimaniau susipažinti", "girdėjau Jūsų pranešimą X renginyje, todėl norėjau su Jumis pabendrauti". Tokių asociacijų sukūrimas reikalingas tam, kad pašnekovas suprastų, kad jūs nesate pašalinis žmogus. Nerašykite ilgų laiškų, šiuo atveju kaip ir bendraujant gyvai svarbu neperkrauti pranešimo informacija.

Kaip elgtis su sunkiai pasiekiamais žmonėmis

Jūsų gyvenime bus daug tokių situacijų. Todėl jei norėsite pabendrauti, geriausia, kad kas nors iš pažįstamų jus pristatytų arba paminėtų pokalbyje su reikiamu žmogumi. Jei galite sukurti galimybę, motyvuoti žmogų skirti jums laiko, negalvojant apie tai, ką galite iš to išlošti, o klausiate savęs "ką šis žmogus gaus iš mūsų bendravimo?", jei galėsite tai perteikti žmogui pirmame savo sakinyje, paprastai žmonės skirs jums bent kelias minutes savo laiko.

Kai susitinkate su žmogumi, būkite gerai nusiteikęs, atviras ir nuoširdus. Pasistenkite įžvelgti pašnekove jo teigiamus bruožus. Jei jums tikrai patinka žmogus, anksčiau ar vėliau jūs taip pat pradėsite jam patikti. Jei nesate pasitikintis savimi, uždaras su jumis bus neįdomu bendrauti. Dažniausiai žmonės mėgsta kalbėtis su pasitikinčiais savimi ekspertais. Įsitikinkite, kad atrodote gerai. Jei ruošiatės į renginį, renkitės atitinkamai, patikrinkite, kaip atrodo jūsų šukuosena. Paprasta taisyklė – geriau apsirengti šiek tiek puošniau, nei reikia, o ne šiek tiek prasčiau. Paskaitykite straipsnių apie emocinį intelektą, kad mokėtumėte išnaudoti savo jausmus. Taip galėsite susipažinti su kitais daug greičiau ir parodysite savo susidomėjimą nenaudodami žodžių.