Kaip susirasti darbą

Publikavimo data: 2019-04-10 Kaip susirasti darbą

Darbo paieškos – tai procesas, kuris gali sukelti nemažai streso bei kitų nemalonių potyrių. Gyvenimo aprašymo bei motyvacinio laiško rašymas, siuntinėjimas potencialiems darbdaviams, nuolatinis naujai pasirodančių darbo skelbimų sekimas – tai neatsiejama naujo darbo paieškos proceso dalis. O jei šis procesas užtrunka ilgai – patiriamo streso lygis tik didėja. Todėl keletas naudingų patarimų, kaip susirasti darbą – nukreips jus tinkama linkme ir, galbūt, pagreitins darbo paieškos procesus.

Pasirenkite tinkamą gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką

Pirmasis žingsnis ieškant naujo darbo – skirkite dėmesio tinkamam gyvenimo aprašymo (CV) bei motyvacinio laiško parengimui. Jei Jūsų gyvenimo aprašymas, kurį siųsite potencialiam darbdaviui, bus netvarkingas, neaiškus, neišsamus – vargu ar jus pakvies į darbo pokalbį, net jei esate itin geras, daug patirties turintis specialistas. Gyvenimo aprašymas – tai pirmasis įspūdis, kurį padarysite.

Gyvenimo aprašyme nuosekliai nurodykite savo darbo patirtį, laikotarpį kiek kiekvienoje įmonėje dirbote, kokias pareigas atlikote, kokios buvo jūsų atsakomybės bei paminėkite, kokių įgūdžių įgavote. Taip pat nurodykite ne tik išsilavinimą, bet ir kokius kursus, mokymus, seminarus esate lankę. Tai parodys potencialiam darbdaviui, kad nuolat lavinate savo įgūdžius, gilinate žinias bei esate linkę tobulėti.

Vis dėlto, rengiant gyvenimo aprašymą, nereikėtų ir persistengti. Per ilgas gyvenimo aprašymas, užimantis keletą lapų – tikrai per daug. Greičiausiai darbuotojo ieškantis asmuo jo viso net neperskaitys. Todėl stenkitės pateikti informaciją, kuri tikrai yra aktuali ir venkite tos, kuri tiesiog nereikalinga.

Kai kurios įmonės, ieškodamos darbuotojo, prašo parengti ir motyvacinį laišką. Jame nurodykite, kodėl manote esantis tinkamas toms pareigoms. Tačiau su motyvacinio laiško ilgiu taip pat nepersistenkite – jis turėtų tilpti į vieną lapą. Net jei įmonė darbo skelbime nenurodo, kartu su gyvenimo aprašymu atsiųstumėte ir motyvacinį laišką – nieko neprarasite jį nusiuntę – greičiau net išlošite

Tinkamai pasiruoškite darbo pokalbiui

Jei išsiuntus gyvenimo aprašymą, sulaukėte skambučio su kvietimu į darbo pokalbį – negalvokite, kad jau viską, ką galėjote, jau padarėte. Tinkamas pasiruošimas pokalbiui itin svarbus. Prieš vykstant, pasidomėkite kokia tai įmonė, kuo užsiima, kiek metų vykdo veiklą. Pasidomėkite, kokius produktus ar paslaugas jie siūlo, kokia veiklos kryptis. Galbūt yra kokių nors išskirtinumų ar tai įmonei reikšmingų, gerai žinimų faktų – kuo  atidžiau atliksite „namų darbus“ – tuo, tikėtina, darbo pokalbis bus sėkmingesnis.

Jei nuvykę į darbo pokalbį, parodysite, kad nieko nežinote nei apie įmonę, nei apie jos veiklą – potencialus darbdavys supras, kad tiesiog einate į kiekvieną darbo pokalbį, į kurį jus pakviečia ir nesate suinteresuoti būtent tai konkrečiai darbo vietai, į kurią atvykote. O tai yra didelė klaida, dėl kurios galite darbo negauti, net jei toms pareigoms tinkate idealiai.

Nepasiduokite stresui bei įtampai

Vienas iš pagrindinių faktorių, kurie neretai sutrukdo gauti darbą norimoje įmonėje – tai stresas, patiriamas darbo pokalbio metu. Net jei esate itin įgudęs specialistas, žinantis, kad darbą galite atlikti kone idealiai – susijaudinimas gali pakišti jums koją. Prieš eidami į darbo pokalbį, pasistenkite nusiraminti, skirkite šiek tiek laiko sau: ramiai išgerkite kavos ar arbatos, paskaitykite knygą, paklausykite muzikos ar tiesiog lėtai  pasivaikščiokite po parką. Darykite bet ką, kas atitrauktų jūsų mintis nuo būsimo darbo pokalbio. Prieš pat vykstant, galite pamėginti atlikti ir keletą kvėpavimo pratimų ar jogos asanų. Tai jums padės labiau atsipalaiduoti ir darbo pokalbyje pasirodyti geriau, jaustis labiau užtikrintu savimi potencialaus darbdavio akivaizdoje.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Interneto paslaugos