Kaip išeiti iš darbo

Publikavimo data: 2019-04-06 Kaip išeiti iš darbo

Išėjimas iš darbo – ne pats maloniausias procesas. Nesvarbu ar darbas buvo jūsų mėgstamas, ar ne itin – išeiti iš jo ne visada yra paprasta, tiek procedūrų atžvilgiu, tiek ir emocine prasme. Kartais net ir mėgstamą darbą tenka palikti, nes tiesiog taip susiklosto aplinkybės: tenka išsikraustyti į kitą miestą, norite keisti profesiją ar tiesiog nebetenkina esamas atlyginimas. Jei žinosite, kaip elgtis, kokiais žingsniais reikia vadovautis, norint išeiti iš darbo – visas procesas bus kur kas lengvesnis bei sklandesnis.

Informuokite darbdavį ir parašykite prašymą atleisti iš darbo

Pirmasis žingsnis, kurį turite atlikti – tai oficialiai informuoti darbdavį, kad norite išeiti iš darbo bei tai įforminti, parašant prašymą. Turėkite omenyje, kad net ir parašius prašymą – negalėsite iš darbo išeiti tą pačią dieną. Pagal LR darbo kodekso įstatus, darbdavys turi teisę reikalauti, kad po prašymo parašymo dienos, jūs dar dirbtumėte 20 kalendorinių dienų. Tai laiko tarpas, per kurį darbdavys turėtų surasti jums pamainą, bei ją apmokyti  jūsų darbo specifikos. Žinoma, tikrai yra galimas susitarimas su darbdaviu, kad jis leistų jums tų dienų neatidirbinėti ar atidirbti mažiau. Tačiau tai jau yra asmeninis susitarimas, tad turėkite omenyje, kokios yra darbdavio teisės. Tai aktualu, jei išėję iš dabartinio darbo planuojate iš karto eiti į naują darbovietę.

Idealiu atveju, kuris naudingas tiek jums, tiek ir darbdaviu – stenkitės įspėti kaip įmanoma iš anksto. Įvertinkite ir darbdavio situaciją, kad greitai rasti naują darbuotoją, kuris užimtų jūsų vietą – nėra taip paprasta.

Venkite kivirčų su buvusiu darbdaviu

Tenka pripažinti, kad ne kiekvienas išėjimas iš darbo yra malonus ir sklandus. Galbūt darbe jau seniai buvo juntama įtampa arba darbdaviui jūsų pareiškimas yra netikėtas, nelauktas. Nesvarbu, kaip situacija susiklosto – venkite konfliktų, pasistenkite susitarti gražiuoju ir išeiti iš darbo taikiai.

Konfliktai buvusioje darbovietėje gali jums pakenkti ieškant naujo darbo. Pavyzdžiui, vis labiau populiarėja praktika, kai naujasis darbdavys prašo rekomendacijų ir buvusios darbovietės ar net su darbuotojo sutikimu, susisiekia su buvusiu darbdaviu. Tad jei išeisite iš darbo konfliktuodami – rekomendacijos greičiausiai negausite ar net priešingai – gausite antirekomendaciją. O tai gali būti priežastis, kodėl negausite norimo darbo. Taip pat negalite būti tikri ir tuo, kad ateityje su buvusiu darbdaviu jums gali tekti turėti reikalų. Tad visais įmanomais būdais venkite konfliktų, įžeidimų bei užgauliojimų.

Užbaikite pradėtus darbus

Parašius prašymą išeiti iš darbo – neskubėkite atsipalaiduoti ir galvoti, kad jums dirbti jau nebereikia. Atlikite visus pradėtus darbus iki pabaigos, jei matote, kad kažko nespėsite – deleguokite užduotis savo kolegoms, sutvarkykite visus dokumentus, palikite tvarkingą darbo stalą.

Kartais, darbuotojai, kurie nusprendžia išeiti iš darbo, parašo prašymą ir likusių darbo dienų atidirbimo laikotarpiu, norėdami išvengti ne itin malonios „trinties“ darbe, ima ir fiktyviai suserga. Ligos atveju jei yra imamas biuletenis – visas sirgimo laikas yra išskaičiuojamas iš atidirbamų dienų skaičiaus. Tačiau tokios praktikos patariama vengti, nes vėliau galite tiesiog negauti reikiamos rekomendacijos.

Paskutinę darbo dieną – atsisveikinkite su kolegomis, galite surengti net trumpą pasisėdėjimą. Nors, atrodo, tai mažos smulkmenos, bet jos gali būti naudingos ateityje. Verslo pasaulis nėra toks didelis, tad, tikėtina, kad ne su vienu iš kolegų dar gali tekti ateityje bendrauti ir turėti su darbu susijusių reikalų, net ir dirbant kitoje įmonėje. Todėl gražus atsisveikinimas jums gali būti naudingas.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Interneto paslaugos