Gyvybės draudimo svarba kiekvienam

Publikavimo data: 2014-03-22 Gyvybės draudimo svarba kiekvienam Draudimas yra ekonominių, finansinių ir socialinių ryšių visuma, kuri formuoja savo fondą iš namų ūkio, gamybos, kreditų, valstybinio sektoriaus ir tarptautinių organizacijų pinigų, kuriuos panaudoja fondo narių patirtų nuostolių atlyginimui. Draudimas – tai ir rizikos valdymo priemonė, naudojama saugantis nuo galimų finansinių nuostolių ar kitų galimų neigiamų padarinių, atsirandančių dėl draudiminio įvykio.

 

Žmonės apie draudimą pradėjo galvoti jau ankstyvaisiais viduramžiais. Pasitaikydavo pavienių draudimo atvejų ir antikos laikais, kai žmonės drausdavosi dėl kelionių, vis intensyvėjančios prekybos ir su šia veikla susijusių pavojų. Baimė lėmė tai, kad žmonės pradėjo ieškoti saugumo. Buvo bijota dievų, vandens, ugnies, tačiau siekis užsitikrinti saugumą buvo stipresnis už bet kokią baimę. Manoma, kad draudimo gimtinė yra  senovės Kinija.

Taigi, draudimo atsiradimą lėmė bendras rizikos faktorius, bendras dėl rizikos patirtų nuostolių padengimas, tarpusavio pagalba. Juk jau senovėje būdavo taip, kad pirkliai, kurie gabendavo krovinius vandeningomis upėmis, dėl įvairių skirtingų priežasčių ne visada pasiekdavo tikslą. Tuomet jie pradėjo vienytis į sąjungas taip išvengdami didelių nuostolių – juos patirdavo nebe vienas, o visi nariai. Ankstyvųjų draudimo užuomazgų pastebima ir šumerų istoriniuose šaltiniuose. Ten prekeiviams buvo išduodama finansinė garantija arba tam tikra pinigų suma, skirta padengti nuostolius, jeigu jų prekėms kas nors nutikdavo pervežimo metu.

Pagal Lietuvos respublikos draudimo įstatymą, jis yra skirstomas į specialias draudimo šakas ir grupes. Draudimo šakos yra gyvybės ir ne gyvybės draudimas. Savo ruoštu jam priskiriamos įvairios grupės.
šį kartą pakalbėsime apie labai dažnai linksniuojamą gyvybės draudimą. Jis ypač reikalingas, jei turite šeimą ir finansinių įsipareigojimų.  Gyvybės draudimas palengvina finansinę naštą nelaimės atveju – netekęs pagrindinio ar netgi vienintelio šeimos pajamų gavėjo žmogus gali likti be pinigų, su nepilnamečiais vaikais ir būsto paskola… Kita vertus, kad ir kaip būtų gaila, Lietuvos draudimo rinkos statistika rodo, kad kol kas didžiausias turtas lietuviams yra ne gyvybė ar sveikata, o automobilis ir namai. Rimtai žvelgiantiems į ateitį gyvybės draudimas būtinas, norint užtikrinti artimųjų ateitį nelaimės atveju.

Gyvybės draudimo rūšių yra ne viena. Jos skirtos siekti skirtingų tikslų ir tenkinti nevienodus poreikius. Be abejo, pagrindinė šio draudimo funkcija – drausti gyvybę, tačiau laikui bėgant šalia draudimo buvo pasiūlyta papildoma galimybė – kaupti, taupyti pinigus ateičiai. Gyvybės draudimas itin svarbus tada, kai jūs esate pagrindinis šeimos pinigų gavėjas, turite finansinių įsipareigojimų. Kaupimo funkcija, kai renkamasi draudimo rūšis, turi būti antraeilis rinkimosi kriterijus. Gyvybės draudimas su kaupimu leidžia pasirinkti kaupimo prieaugio užtikrintumo laipsnį. Taigi, galima rinktis gyvybės draudimą su kaupimu ir garantuoto dydžio prieaugį.

Dar vienas pasirinkimas yra investicinis gyvybės draudimas, ypač tinkantis aktyviems asmenims, kurie gali prisiimti didesnę riziką tikintis daugiau sukaupti ateityje. Tokiu atveju kaupimo įmokos dalis yra investuojama į pasirinktas kryptis.

Siūloma ne tik gyvybės draudimo paslauga, bet ir kiti draudimo produktai, pvz., asmenims, kurie turi ilgalaikių paskolų, rekomenduojama draustis su garantinėmis priemonėmis. Pasirinkus tokį draudimą, jei ištiktų nelaimė, turimos paskolos likutį padengtų finansų institucija.

Kadangi gyvybės draudimas būna labai įvairus, todėl prieš pasirenkant tam tikrą jo reikia išanalizuoti visus savo poreikius: kiek išleidžiate per mėnesį, ar esate pasiėmęs paskolą, kokią sumą galite skirti draudimui ir pan. Svarbu tiksliai žinoti, koks jūsų tikslas: šeimos finansinė apsauga ar kaupimas. Taip pat reikia išanalizuoti papildomas sąlygas: sutarties mokesčius, įvairias kitas galimybes. Prieš apsisprendžiant dėl konkrečios gyvybės draudimo rūšies būtų pravartu pasitarti su specialistais.

Taigi, apsidrausti gyvybę yra būtina, ypač jei turite šeimą vaikų ir esate pasiėmę įvairių finansinių įsipareigojimų. Juk atsitikus nelaimei, netikėtai žuvus pagrindiniam ar net vieninteliam šeimos maitintojui, lieka nepilnamečiai vaikai, būsto paskola ir labai mažos pajamos. Gyvybės draudimas leidžia bent iš dalies sumažinti tokios padėties grėsmę.

Patalpinta rubrikoje(-ose): Draudimas