Frazės, kurių geriau nesakyti darbe

Publikavimo data: 2016-02-22 Frazės, kurių geriau nesakyti darbe

Žodžiai turi didelę galią bendraujant. Juk labai dažnai net ir ne iš piktos valios pasakome tai, dėl ko vėliau gailimės, tiesa? Tačiau, kartais galime pasakyti ir tai, kas mums atrodo natūralu ir priimtina, tačiau tam tikroje aplinkoje, netinkamu metu jie gali mus pastatyti į labai nepavydėtiną situaciją. Ypač tai aktualu kalbant apie darbą, juk čia ištarti žodžiai gali turėti didelę kainą: barnius su kolegomis, darbo vietą ar tolesnes karjeros galimybes.

ko geriau nesakyti darbeDėl kokių žodžių, frazių, darbe dažnai kyla nesusipratimų?

Man taip nepatinka tas senbuvis/naujokas. Tikriausiai supratote, jog ši frazė apie kolegų apkalbėjimą. Darbas – tai ne draugų ratas, kur susipykus vėl susitaikoma arba tiesiog daugiau nesimatoma ir nustojama bendrauti. Darbo aplinkoje su žmonėmis vis tiek tenka komunikuoti, ieškoti bendrų problemų sprendimų, todėl net jei labai norisi išsilieti ir pasiskųsti kitu kolega, pagalvokite, jog jie taip pat tarpusavyje gali bendrauti ar per kitus asmenis pasieks apkalbamąjį. Mėgstantys apkalbėti dažnai tampa nemėgstami ir tų, kuriems tai pasakojama, juk šie kolegos negali žinoti, ar jūs apie juos nepasakojama kitiems. Taigi, objektyvią kritiką dėl darbo geriau išsakyti asmeniškai, akis į akį, o štai nuomonę apie kolegos asmenines savybes verta pasilikti tik sau.

Nesuprantu - geriau tu atlik šį darbą. Tokios situacijos daug dažniau pasitaiko dirbant grupėse, kuomet užduočių krūvį reikia pasiskirstyti patiems grupės nariams. Tikėtina, jog tokią frazę ištaręs kolega taps vengiamu ir nemėgstamu, juk tai atrodo, kaip atsakomybės nusikratymas nuo savo pečių ir darbo primetimas kitam asmeniui. Jei iš tiesų ko nors nežinoma, galima pasiklausti ir paprašyti pagalbos, bet tikrai neužkrauti savo darbu kitų kolegų.

Šis krūvis tau per didelis/darbas per sunkus. Nesvarbu, kaip suformuluosite, tačiau tokios frazės gali nuskambėti lyg kolegos gebėjimų sumenkinimas. Jei vadovas vienam iš Jūsų komandos narių paskyrė daug užduočių, geriau išreikšti palaikymą ir pasiūlyti savo pagalbą, nei kartoti tai, jog šis nesugebės visko atlikti. Be abejo, dėl savo darbų negalėsite kolegos užduotims skirti daug laiko, tačiau kartais net ir minimali pagalba labai pagelbės. 

frazės kurių nesakyti darbeO kam galvoti kažką naujo? Juk ir taip susitvarkome puikiai. Tokia frazė rodo, jog žmogus nenori mokytis kažko naujo, net nebando ieškoti geresnių sprendimų. O juk žinome, kad dabar technologijų pagalba daug ką galima modernizuoti ir padaryti ne tik greičiau, bet ir efektyviau.

Nemėgstu/nekenčiu šio darbo. Tai bene blogiausia, ką galite pasakyti kolegoms ar savo vadovui. Nepriklausomai nuo to, kada ir kaip pasakysite šią frazę, priversite komandos narius Jumis šiek tiek nusivilti. Juk kam dirbti nemėgstamą darbą? Ypač, jei tai išgirs už tą pačią veiklą atsakingas kolega. Net jei darbu pasiskundžiama esant prastos nuotaikos, į tokį darbuotoją pradedama žiūrėti įtariau, jis gali prarasti iki šiol buvusį gerą įvaizdį ir vadovo pasitikėjimą. O jei darbas tiek įgriso, jog šiuos žodžius savo kalboje sutinkate itin dažnai, tuomet verta pagalvoti apie darbo pobūdžio keitimą kitu ar pradėti ieškoti naujos įmonės. Juk dirbant nemėgstamą labiausiai kenkiate sau pačiam, o skelbiant tai garsiai klijuojate sau neryžtingo, neprofesionalaus žmogaus etiketę kitų akivaizdoje.

Nepaisant visų pasiektų darbo rezultatų ir lydimos sėkmės, mūsų ištarti žodžiai gali sumenkinti iki šiol įgytą kolegų pasitikėjimą, atsakingo darbuotojo įvaizdį. Dėl to prieš kalbant, ypač po nemalonios susidariusios situacijos, būtina apgalvoti ir nepasakyti to, dėl ko vėliau gali tekti apgailestauti. Net jei nuo to karjera nenukenčia, tačiau galima prarasti ryšį su kolegomis, netekti jų pagarbos. Tad, jei viduje kirba bent kokia mintis, jog ištarti žodžiai gali sukelti pykčių ir nesutarimų komandoje, tuomet gal geriau tai nutylėti?

 

 

Patalpinta rubrikoje(-ose): Verslo konsultacijos